Fierce Firearms FCTRG300PRC24BBO CT Rage 300 PRC Caliber with 3+1 Capacity, 24" Carbon Fiber Barrel, Black Cerakote Metal Finish & Blackout Camo Fixed Fierce Tech C3 Stock, Right Hand (Full Size)
Be the first to leave a review!
product code:FCTRG300PRC24BBO
UPC:853418431443
Brand:Fierce
View more from Fierce
availability: In stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
Action Bolt
Caliber 300 PRC
Barrel Length 24"
Capacity 3+1
Trigger Adjustable Bix & Andy
Safety Lever
OAL
Weight 6.10 lbs
Stock Description Fixed Fierce Tech C3
Metal Finish
Twist 1:9"
Barrel Description C3 Carbon Fiber
Muzzle Radial Muzzle Brake
Receiver Material Titanium
Sights
Barrel Length Range 24" to 24.99"