Fierce Firearms TROG300PRC22BF CT Rogue 300 PRC 3+1 22" Carbon Fiber Barrel, Black Cerakote Titanium Rec, Forest Camo Rogue Stock
Be the first to leave a review!
product code:TROG300PRC22BF
UPC:853418900956
Brand:Fierce
View more from Fierce
availability: In stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
Action Bolt
Caliber 300 PRC
Barrel Length 22"
Capacity 3+1
Trigger Adjustable Bix'n Andy Dakota
Safety Lever
OAL
Weight 5.30 lbs
Stock Description Fixed Fierce Rogue Stock
Metal Finish
Twist 1:9"
Barrel Description 24" C3 Carbon Fiber
Muzzle Radial Muzzle Brake
Receiver Material Titanium
Sights
Barrel Length Range 22" to 22.99"