FIERCE FRXP7SAUM24TP TW RVL XP 7SM 24 3 TNG/PH
Be the first to leave a review!
product code:FRXP7SAUM24TP
UPC:853418913109
Brand:Fierce
View more from Fierce
availability: In stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
Action Bolt
Caliber 7mm SAUM
Barrel Length 24"
Capacity 3+1
Trigger Adjustable Bix & Andy
Safety 2 Position Manual Safety Lever
OAL
Weight
Stock Description Fierce Tech C3 Carbon Rival w/Adj Cheek Piece
Metal Finish
Twist 1:8.50"
Barrel Description Twisted Match Grade Steel
Muzzle Radial Muzzle Brake
Receiver Material Steel
Sights
Barrel Length Range 24" to 24.99"