FIERCE FCRXP308WIN22BBO CB RIVLXP 308WIN 22 4 BLKO
Be the first to leave a review!
product code:FCRXP308WIN22BBO
UPC:853418916124
Brand:Fierce
View more from Fierce
availability: In stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
Action Bolt
Caliber 308 Win
Barrel Length 22"
Capacity 4+1
Trigger Adjustable Bix & Andy
Safety 2 Position Manual Safety Lever
OAL
Weight
Stock Description Fierce Tech C3 Carbon Rival w/Adj Cheek Piece
Metal Finish
Twist 1:10"
Barrel Description 24" C3 Carbon Fiber
Muzzle Radial Muzzle Brake
Receiver Material Steel
Sights
Barrel Length Range 22" to 22.99"