FIERCE FCRXP65CM20BF CB RIVLXP 6.5CR 20 4 BLFO
Be the first to leave a review!
product code:FCRXP65CM20BF
UPC:853418916391
Brand:Fierce
View more from Fierce
availability: In stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
Action Bolt
Caliber 6.5 Creedmoor
Barrel Length 20"
Capacity 4+1
Trigger Adjustable Bix & Andy
Safety 2 Position Manual Safety Lever
OAL
Weight
Stock Description Fierce Tech C3 Carbon Rival w/Adj Cheek Piece
Metal Finish
Twist 1:8"
Barrel Description C3 Carbon Fiber
Muzzle Radial Muzzle Brake
Receiver Material Steel
Sights
Barrel Length Range 20" to 20.99"