FIERCE FCTRXP28NOS24BBO CT RVLXP 28NOS 24 3 BLKO
Be the first to leave a review!
product code:FCTRXP28NOS24BBO
UPC:853418920282
Brand:Fierce
View more from Fierce
availability: In stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
Action Bolt
Caliber 28 Nosler
Barrel Length 24"
Capacity 3+1
Trigger Adjustable Bix & Andy
Safety 2 Position Manual Safety Lever
OAL
Weight
Stock Description Fierce Tech C3 Carbon Rival w/Adj Cheek Piece
Metal Finish
Twist 1:8.50"
Barrel Description C3 Carbon Fiber
Muzzle Radial Muzzle Brake
Receiver Material Titanium
Sights
Barrel Length Range 24" to 24.99"