Fierce Firearms FRG7PRC24MM Twisted Rage Full Size 7mm Rem 3+1 24" Midnight Bronze Cerakote Fluted Threaded Barrel & Receiver, Trophy Camo C3 Carbon Rage w/Pic Rail Carbon Fiber Stock
Be the first to leave a review!
product code:FRG7PRC24MM
UPC:853418932810
Brand:Fierce
View more from Fierce
availability: In stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
Action Bolt
Caliber 7mm Rem Mag
Barrel Length 24"
Capacity 3+1
Trigger Adjustable Bix & Andy
Safety Lever
OAL
Weight 6.10 lbs
Stock Description Fixed Fierce Tech C3
Metal Finish
Twist 1:8.50"
Barrel Description Twisted Match Grade Steel
Muzzle Radial Muzzle Brake
Receiver Material Steel
Sights
Barrel Length Range 24" to 24.99"