CITORI CX COMPOSITE 12/32 3" # |
$2,525.48
product code:018422302
UPC:023614868897
Brand:Browning
availability: In stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Over / Under |
| Barrel Length | 32" |
| Caliber Gauge | 12 Gauge |
| Chamber | 3" |
| Choke | (3) F,M,IC |
| Family | Citori Series |
| Finish | Matte Blue |
| Finish Type | Blued |
| Grip Type | Black Composite Stock |
| Magazine | |
| Manufacturer Model No | 018422302 |
| Model | Citori CX Composite |
| Overall Length | 49.5" |
| Sights | Dual Ivory Bead |
| Stock Frame Grips | Synthetic Stock Black Composite Stock |
| Type | Shotgun |
| Weight | 7 lbs. 8 oz. |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


