HOWA M1500 FENCE LINE 300WM 24" THREADED SCORCHED EARTH
$752.70
product code:HFN300SE
UPC:682146889710
Brand:Howa
availability: In stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 24" |
| Caliber Gauge | 300 Win Mag |
| Family | 1500 SERIES |
| Finish | Flat Dark Earth |
| Finish Type | FDE - Flat Dark Earth |
| Grip Type | Scorched Earth Camo Stock |
| Magazine | 1 3 rd. |
| Manufacturer Model No | HFN300SE |
| Model | M1500 Fence Line |
| Overall Length | 46.75" |
| Stock Frame Grips | Camo Stock Scorched Earth Camo Stock |
| Type | Rifle |
| Weight | 8 lbs |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


