HOWA M1500 HUNTER 25CM 22" TB WLNT
$749.67
product code:HWH25CR
UPC:682146890563
Brand:Howa
availability: In stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Bolt Action |
| Barrel Length | 22" |
| Caliber Gauge | 25 CREEDMOOR |
| Family | 1500 SERIES |
| Finish | Flat Dark Earth |
| Finish Type | FDE - Flat Dark Earth |
| Grip Type | Scorched Earth Camo Stock |
| Magazine | 1 5 rd. |
| Manufacturer Model No | HWH25CR |
| Model | M1500 Carbon Stalker |
| Overall Length | 43.5" |
| Stock Frame Grips | Wood Stock Scorched Earth Camo Stock |
| Type | Rifle |
| Weight | 6.4 lbs |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


