Live Free Armory HG8642-N Apollo 11 V2 Compact 9mm Luger 18+1 4.15" Stainless Barrel, Gray Cerakote Steel Optic Ready/Serrated Slide, Black Cerakote Steel Frame w/Beavertail & Picatinny Rail, Black Al
$909.99
product code:HG8642N
UPC:787450998131
Brand:Live Free Armory
View more from Live Free Armory
availability: In stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Single Action |
| Barrel Length | 4.15" |
| Caliber Gauge | 9mm |
| Case | Soft Case |
| Family | Apollo Series |
| Finish | Gray Cerakote |
| Finish Type | Applied Finish |
| Grip Type | 6061 Aluminum |
| Magazine | 1 18 rd. |
| Manufacturer Model No | HG8642-N |
| Model | LFA Apollo 11 V2 |
| Overall Length | 7.5" |
| Sights | Front Night Sight |
| Stock Frame Grips | 6061 Aluminum |
| Type | Semi-Auto Pistol |
| Weight | 32.61 oz. |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


