Sig Sauer 365XCA9FBZXR3 P365 XMacro Compact 9mm Luger 17+1 3.70" Bronze Cerakote w/Freedom Engraving Stainless Steel Optic Ready/Serrated Slide, Black Stainless Steel Frame w/Beavertail & Picatinny R
$829.40
product code:365XCA9FBZXR3
UPC:798681746446
Brand:Sig Sauer
availability: In stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Striker Fired |
| Barrel Length | 3.7" |
| Caliber Gauge | 9mm |
| Family | P365 Series |
| Finish | 2-Tone Bronze |
| Finish Type | Applied Finish |
| Frame | Polymer Frame |
| Grip Type | Laser Stippled X-Grip |
| Magazine | 2 17 rd. |
| Manufacturer Model No | 365XCA-9-FBZXR3 |
| Model | P365 X-Series |
| Overall Length | 6.6" |
| Sights | FS: F.O. | RS: Black Serrated |
| Stock Frame Grips | Polymer Frame Laser Stippled X-Grip Polymer Frame |
| Type | Semi-Auto Pistol |
| Weight | 23.1 oz. |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


