NEXT GEN PRO TWO TONE 9MM |
$990.39
product code:3500403
UPC:669278354033
Brand:Kimber
availability: In stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Single Action |
| Barrel Length | 4" |
| Caliber Gauge | 9mm |
| Family | 1911 Style Pistol Series |
| Finish | Matte Black KimPro II |
| Finish Type | Applied Finish |
| Frame | Steel Frame |
| Grip Type | Wood |
| Magazine | 2 9 rd. |
| Manufacturer Model No | 3200403 |
| Model | Next Gen Pro Two-Tone |
| Overall Length | 7.7" |
| Sights | Red Dot Front |
| Stock Frame Grips | Steel Frame Walnut with G10 Inlay Steel Frame |
| Type | Semi-Auto Pistol |
| Weight | 35 oz. |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


